Obsah webu a jak jej používat

Ráda bych vám co nejvíce ulehčila orientaci v průvodci, proto na této stránce najdete celkový přehled o jeho obsahu i doporučený postup průvodcem, aby vaše cesta kolem roku byla snadná a pohodlná.

Inspirativní a informativní stránky webu

Předtím, než půjdete kolem roku v rámci jednotlivých měsíců, můžete i mimo daný měsíc (měsíce) nacházet nacházet různou inspiraci a doplňující materiály a informace:

1. Vítejte v průvodciúvod a popis kola roku včetně všech důležitých datumů rovnodenností i slunovratů pro letošní rok. Na této stránce najdete také obsah jednotlivých měsíců - kliknutím na fotku daného měsíce nebo v záhlaví stránky najdete nejaktuálnější vložený obsah. 

2. Inspirace - intuitivní propojení - na této stránce najdete inspiraci na propojení s říší rostlin, energií Země a oslavy dnů rovnodenností a slunovratů. Součástí je také úvodní vedená meditace (audio nahrávka) pro propojení s tělem, dechem i přítomným okamžikem. Budou zde postupně přibývat další inspirace na propojení s rostlinnou říší i osobní rituály - v návaznosti na to, jak spolu půjdeme kolem roku a budeme se seznamovat s dalšími možnostmi, jak se propojit se svou intuicí i s říší rostlin. Proto pokud ucítíte, že vám chybí inspirace, tu a tam se v průběhu roku na tuto stránku vraťte.

3. Zdroje - strana, na kterou je odkaz ke konci každého měsíce a obsahuje rozličné zdroje, ze kterých je průvodce tvořen - můžete si tak najít knihy, webové stránky, vlastní praxi, která vám přinese inspiraci. Na této straně budou postupně přibývat další inspirace pro různé zdroje. Součástí této stránky je také knihovna Průvodce, kde najdete pohromadě všechny vytvořené materiály pro daný měsíc.

4. Bylinkový herbář - malý/velký dárek pro vás, kdo rádi tvoříte a rádi byste si vytvářeli s pomocí průvodce vlastní bylinkový herbář. V rámci jednotlivých měsíců budete mít odkaz na herbář s bylinami pro daný měsíc (většinou na konci celého textu/obsahu pro daný měsíc). 

Původce jednotlivými měsíci

Průvodce jednotlivými měsíci je jednoduše koncipovaný tak, že každému měsíci patří jedna strana, kde najdete kompletní obsah každého měsíce (např. obsah měsíce března je na jedné straně a není potřeba se proklikávat webem dál).

Obsah každého měsíce se vám v průvodci bude postupně během roku odkrývat, resp. budou stránky v průvodci přibývat. Jakmile bude obsah daného měsíce pro vás dostupný, pošlu vám email, kde vás o jeho dostupnosti budu informovat. Obsah pro každý měsíc budete mít vždy dostupný během prvních 10ti dnů měsíce (avšak přesný den se může každý měsíc lišit). Je možné, že během roku přibyde i bonusový obsah, o kterém není na webu prozatím vidu ani slechu :) - pokud se tak stane, také to s vámi emailem posdílím ♡ . 

Na obsah jednotlivých měsíců se můžete také "prokliknout" z hlavní uvítací stránky "Vítejte", případně v hlavní horní liště vpravo.

Audio, video a textový obsah průvodce

1. Audio soubory - audio soubory jsou velmi důležitou součástí samotného průvodce. Jsou to momenty, kdy se společně zastavíme, ponoříme se do vlastního nitra i do říše rostlin a odevzdáme se vedení. Soubory si můžete stáhnout a přehrát (v prvním měsíci - březnu je vždy před samotným souborem uveden text, který na samotný soubor upozorňuje). Na tyto audio nahrávky většinou navazují v průběhu jednotlivých měsíců textové soubory (pdf, tzv. osobní deníky, pracovní listy), kde si můžete poznamenat prožitou zkušenost, uvědomění, vedení které budete následovat.

2. Video soubory - soubory jsou odkazem na můj osobní kanál na Youtube. Odkaz, který je vám k dispozici je neveřejný, proto ho prosím dále ani nesdílejte (viz podmínky VOP). Když si video na Youtube otevřete, tak na spodní liště máte v nabídce ozubené kolečko "nastavení", jehož pomocí můžete nastavovat kvalitu daného videa. Youtube běžně nastaví průměrnou kvalitu (Auto), proto doporučuji kvalitu obrazu daného videa zvýšit na nejvyšší možnou (1080p HD). Pokud kvalitu videa nezměníte, uvidíte obraz více rozmazaně a bude působit nekvalitně. Kvalita obrazu však (naštěstí :)) nemá vliv na kvalitu zvuku u daného videa, takže obsah sdělení zůstává zachován.

3. Textové soubory (pdf) - tyto soubory jsou k otevření/ ke stažení přímo na webu a můžete si je vytisknout a pracovat s nimi dál. V případě, že si dokumenty tisknout nechcete, můžete použít program pro práci s pdf (např. Adobe Acrobat) a pracovat přímo s dokumentem - podtrhávat si pro vás důležité informace, vkládat text apod.